Jakie czynniki kształtują wartość mieszkań?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Różnice w cenach nieruchomości są często spore – jeżeli również myślisz o tym, aby kupić własne „M”, pamiętaj o tym, żeby patrzeć na nie również perspektywicznie, ponieważ im lepiej wybierzesz, tym więcej zarobisz przy jego sprzedaży po latach. Co wobec tego wpływa na wartość mieszkań?
Koszty nieruchomości są zależne od szeregu czynników – często poszukujemy tych najtańszych lokali, ale trzeba też pamiętać o tym, że często warto dopłacić i kupić nieruchomość o wysokiej wartości lub też taką, której wartość będzie z czasem wzrastała.
Dobra lokalizacja jest kluczowa
Czynnikiem, który ma największy wpływ na cenę nieruchomości, jest jej lokalizacja. Najwięcej pieniędzy trzeba zapłacić za te mieszkania, które zlokalizowane są najbliżej centrum, niemniej jednak nie jest to jedyny czynnik, ponieważ również na cenę oddziałuje skomunikowanie danej nieruchomości – zarówno w kwestii transportu prywatnego, jak i również miejskiego.
Wobec tego jeżeli poszukujesz nieruchomości, kierując się takimi słowami „mieszkania Żoliborz rynek pierwotny”, w takim przypadku musisz przygotować się na wyższe koszty, ponieważ Warszawa i Żoliborz to dość droga lokalizacja, dlatego też ceny za metr kwadratowy utrzymują się tutaj na poziomie 60007000 złotych.
Standard i stan techniczny
Pod uwagę przy ustalaniu ceny nieruchomości brane sa również jej standard wykończenia oraz stan techniczny, w tym także technologia budowlana i zastosowane materiały. W związku z tym deweloperzy coraz częściej przyciągają klientów inwestycjami bazującymi na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, a także stosują prestiżowe rozwiązania architektoniczne, które podwyższają ceny mieszkań.
Piętro i rozkład mieszkania
Wystarczy tylko spojrzeć na oferty deweloperów, aby przekonać się że mieszkania na parterze nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem, co przekłada się również na ich niższe ceny, chyba że chodzi mieszkanie w niskim budownictwie z dostępem do prywatnego tarasu i ogrodu. Bardziej wartościowe są również mieszkania rozkładowe.
Nie tylko sam budynek
Na cenę wpływa także otoczenie mieszkania – grodzone i monitorowane osiedla będą droższe od tych niezabezpieczonych, także więcej trzeba zwykle zapłacić za nieruchomości w pobliżu powierzchni zielonych czy popularnych sklepów.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy