Pranie dywanów Karcherem – jak działa i ile kosztuje?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Wypranie dywanu nie musi być problemem. Nie trzeba również transportować go do pralni, ponieważ prace można wykonać na miejscu. Do prania dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych i samochodowych doskonale nadają się odkurzacze piorące, które nazywane są potocznie Karcherami od nazwy firmy, która przoduje w ich produkcji. Jak przebiega wtedy pranie i ile trzeba zapłacić za usługę?
Urządzenia piorące Karcher wykorzystują metodę prania ekstrakcyjnego, która jest bardzo skuteczna w usuwaniu punktowych zabrudzeń oraz ogólnego zanieczyszczenia dywanu. Prace te wykonuje się na miejscu u klienta, dlatego też nie ma wtedy potrzeby wynoszenia dywanu z domu. Przebiegają one szybko, sprawnie i dają bardzo dobre rezultaty – to powoduje, że metoda prania ekstrakcyjnego jest obecnie najbardziej popularna.
Metody czyszczenia dywanów Karcherem
Praca rozpoczyna się odkurzeniem dywanu i nałożeniem tak zwanego środka typu prespray, którym natryskuje się nawierzchnię przed rozpoczęciem właściwego prania, chociaż w przypadku lekkich zabrudzeń nie zawsze jego zastosowanie jest konieczne.
Prespray natryskiwany jest urządzeniem piorącym i pozostawiany jest na kilka minut na dywanie. W tym czasie formuje on zawiesinę z brudu, który łatwiej odchodzi od włókien i tym samym można go również szybciej usunąć. Po tym czasie rozpoczyna się pranie z użyciem specjalnej końcówki do prania ekstrakcyjnego albo elektroszczotki, która jednocześnie natryskuje wodę z detergentem i odsysa zabrudzenia w jednym procesie roboczym. Na samym końcu zaleca się również ponowne wyczyszczenie dywanu czystą, ciepłą wodą.
Dywan może być również zaimpregnowany specjalnym środkiem w celu zapobiegania ponownemu szybkiemu zanieczyszczeniu jego powierzchni.
Ile kosztuje pranie dywanów Karcherem?
Zwykle cena zależna jest od stopnia zabrudzenia dywanu oraz od jego rodzaju. Dywany z niskim runem pierze się już a około 4-6 złotych za metr kwadratowy, natomiast dywany z wysokim runem, typu shaggy, to około 10 złotych za metr kwadratowy.
Jeśli chcesz sprawdzić dokładne ceny, cenniki znajdziesz na stronach firm piorących dywany. Wpisz do wyszukiwarki słowa „pranie dywanów Piaseczno”, aby znaleźć adresy i cenniki dla danej lokalizacji.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy